prague custom battle 2017Mezinárodní soutěžní výstava luxusních motocyklových staveb a přestaveb, která vás přesvědčí o tom, že motocykly nejsou jen krásným dopravním prostředkem, ale mohou být i fascinujícím uměleckým dílem.

Prague Custom Battle 2017 je poslední z tradiční trojice největších soutěží motocyklových customů na území ČR v letošním roce. Tady pochopíte, kam až může lidská fantazie a šikovnost zajít. Nic není nemožné a hranice neexistují. Technické unikáty, které uvidíte pohromadě jen na Prague Harley Days!

Chceš předvést svůj vlastní unikát? Pošli nám přihlášku!

Nejzajímavější motocykly budou oceněny odbornou porotou jednak v deseti základních, jednak v  dalších partnerských kategoriích kategoriích:

1. XL Trophy

Motocykly postavené na základu Harley-Davidson modelové řady XL, tedy Sportster od roku vyroby 1957 po současnost. Do této kategorie patří i customy postavené na základu modelu K (přímý předchůdce Sportsteru) a jeho derivátů od roku 1952. Patří sem i customy postavené na základu všech strojů Buell.

Nejedná se o radikální customy; motocykly v této kategorii musí mít 70% motorových komponentů a 60% podvozkových komponentů z původního originálu. Musí mít platnou RZ a přidělený TP.

 2.     Big Twin Trophy

Motocykly, jejichž základem jsou všechny modely motocyklů Harley-Davidson Motor Co. s objemem motoru 1000 cm3 a vyšším. Stroje v této kategorii musí mít zachováno 70% originálního pohonného agregátu (motor a převodovka) a 60% originálních podvozkových komponentů (základ původního rámu, systém kyvné vidlice apod.). Musí mít platnou RZ a TP.  Do této kategorie nepatří motocykly řady Sportster, ani Buell. 

3.     Time Machine

Stroj času… Motocykly, které byly postaveny, nebo přestavěny v dobách dávno minulých, nebo motocykly, které se svým vzhledem a celkovým pojetím mají strojům historickým co nejvíce podobat. Tato kategorie není nijak omezena značkou motocyklu, rokem výroby, či objemem a koncepcí motoru. Zařazení motocyklu do této kategorie je na rozhodnutí odborné poroty.

4.     Super Street Bike

 Všechny motocykly postavené, nebo upravené na platformě sportovních, či klasických motocyklů všech světových výrobců s výjimkou Harley-Davidson a Buell. Do této kategorie jsou zařazeny stroje upravené ve stylu streetfighter, dragster, road racer, race track racer, cross, enduro apod. CAFÉ RACER, SCRAMBLER, TRACKER, STREET TRACKER, VINTAGE ENDURO, STREETFIGHTER, dále závodní speciály a podobně. . Tato kategorie není nijak omezena značkou motocyklu, rokem výroby, či objemem a koncepcí motoru.

5. Bearded Bike

Všechny motocykly postavené, nebo upravené na základu klasických, cestovních, sportovních a terénních motocyklů všech světových výrobců s výjimkou Harley-Davidson a Buell. Do této kategorie jsou zařazeny stroje upravené ve stylu café racer, scrambler, brat, street tracker, flat tracker. Motocykly musí mít platnou RZ a přidělený TP.

6.     Bohemian Trophy

Motocyklové stavby a přestavby poháněné pouze motory vyrobenými v České republice, na Slovensku, nebo v Československu… Jawa, ČZ, Eso, JRM, Ogar, Manet, Tatra, Škoda (…) a další. Do této kategorie patří i tříkolové konstrukce. Motocykly v této kategorii nepodléhají dalším omezením.

7.     Heavy Metal

Všechny upravené, nebo přestavěné motocykly, jejichž základem jsou stroje kategorie chopper a cruiser všech světových výrobců, kromě Harley-Davidson. Do této kategorie patří i customy postavené na základu jiných amerických strojů jako Indian, Victory, Henderson apod. Stroje v této kategorii musí mít zachováno 70% originálního pohonného agregátu (motor a převodovka) a 60% originálních podvozkových komponentů (základ původního rámu, systém kyvné vidlice apod.). Musí mít platnou RZ a přidělený TP. 

8.     Radical Custom Trophy

 Královská kategorie světa motocyklových staveb a přestaveb. Nejextrémnější motocykly postavené bez jakýchkoli pravidel, hranic a omezení. Vše je povoleno, nic není zakázáno! Jen to musí mít motor a kola…

9.     Queen of Emotions

Ocenění za nejlepší ztvárnění motocyklu jako celku a inovativní design.


10. The Best of Prague Harley Days 2017

Absolutně nejzajímavější motocykl na Prague Custom Battle 2017 vybraný ze všech kategorií. Cena odborné poroty, pořadatelského týmu Prague Harley Days a Bohemian Custom Bike.


Zvláštní ocenění:

11.     BCB Rookies Trophy

Zvláštní trofej pořadatelského týmu Bohemian Custom Bike a poroty pro některý z motocyklů, které se soutěžní výstavy Prague Custom Battle 2017 zúčastnili poprvé.

12. Cena Časopisu Motohouse

Zvláštní trofej čtenářů a redaktorů časopisu Motohouse. Hlasování bude probíhat on-line a příznivci časopisu Motohouse sami zvolí nejzajímavější motocykl ze všech kategorií.


Chceš předvést svůj vlastní unikát? Pošli nám přihlášku!